Foto: Općina Dežanovac

Foto: Općina Dežanovac

KATOLIČKA MLADEŽ

Daruvar i Dežanovac ugostili mlade vjernike iz Hrvatske i inozemstva: Susret u znaku molitve i pjesme

Kod spomenika u središtu Daruvara je održana komemoracija u znak zahvalnosti i poštovanja prema poginulim hrvatskim braniteljima

Daruvar je u nedjelju, 3. svibnja, bio domaćin drugog dana Susreta hrvatske katoličke mladeži, velikog okupljanja mladih vjernika kojem je ove godine domaćin Požeška biskupija.

Na susretu sudjeluju tisuće mladih iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine te inozemstva, a dio bogatog programa održan je upravo u Daruvaru. Središnji dio daruvarskog programa bila je sveta misa u crkvi svetog Antuna Padovanskog, koja je započela u 10 sati.

Poklonili se braniteljima

Misu je predvodio vrhbosanski nadbiskup, mons. Tomo Vukšić, a okupila je brojne mlade sudionike Susreta, kao i vjernike iz daruvarske župe i okolice. Nakon misnog slavlja sudionici su se pješice uputili prema Spomeniku braniteljima Daruvara.

Foto: Predrag Uskoković

Foto: Predrag Uskoković

Foto: Predrag Uskoković

Foto: Predrag Uskoković

Mlade hodočasnike je poslužilo prekrasno vrijeme/Foto: Predrag Uskoković

Mlade hodočasnike je poslužilo prekrasno vrijeme/Foto: Predrag Uskoković

Ondje je održana komemoracija u znak zahvalnosti i poštovanja prema poginulim hrvatskim braniteljima. Time je susret, uz duhovnu dimenziju, dobio i snažnu poruku sjećanja, zajedništva i zahvalnosti prema onima koji su dali život za slobodu.

Program je nastavljen u parku kod Dvorca, gdje su za sudionike nastupili ČB Ljudevit Selo i Plesna skupina Perlički. Nakon kulturno-umjetničkog dijela programa, za sve sudionike organiziran je zajednički ručak u Hrvatskom domu.

Veselje u Dežanovcu

Dio aktivnosti održan je i u Dežanovcu odnosno u Župi svetog Bartola apostola, gdje je tijekom misnog slavlja sudjelovalo pedeset mladih iz Župe sv. Nikole biskupa iz Metkovića.

Mladi iz Metkovića bili su predvođeni svojim župnikom, don Igorom, koji je ujedno predvodio i misno slavlje. Mladi su misno slavlje dodatno obogatili prekrasnim pjevanjem.

Služena je sveta misa/Foto: Općina Dežanovac

Služena je sveta misa/Foto: Općina Dežanovac

Veselo ej bilo u Dežanovcu/Foto: Općina Dežanovac

Veselo je bilo u Dežanovcu/Foto: Općina Dežanovac

Nakon misnog slavlja mlade Metkovčane njihovi su domaćini ugostili ručkom, kavom i kolačima.

- Ovim putem želimo uputiti iskrenu zahvalu svim mještanima koji su otvorili vrata svojih domova i srdačno primili mlade goste kao i našem župniku Đuri Cvitiću te svim župljanima koji su sudjelovali u organizaciji – poručili su iz Općine Dežanovac.

Foto: Predrag Uskoković

Foto: Predrag Uskoković

Održan je i prigodan kulturni program/Foto: Predrag Uskoković

Održan je i prigodan kulturni program/Foto: Predrag Uskoković

Foto: Predrag Uskoković

Foto: Predrag Uskoković

Dobijte informaciju odmah, zapratite nas na Facebooku TikToku!