Načelnik Zlatko Bakunić i župan Marko Marušić kod obnovljene ceste/Foto: BBŽ

Načelnik Zlatko Bakunić i župan Marko Marušić kod obnovljene ceste/Foto: BBŽ

NOVO ULAGANJE

Marušić: "Obnovom 1,6 km ceste u Imsovcu nastavljamo razvoj infrastukture u ruralnim mjestima"

Radove vrijedne 220.000 eura zajednički su financirale Županijska uprava za ceste i Općina Končanica. Preostalih 600 metara u drugoj je fazi, a asfalt se očekuje najkasnije do početka 2027. godine

IMSOVAC - Županijska prometnica koja prolazi kroz Imsovac dobila je novi asfaltni sloj na dionici dugoj 1600 metara, a ukupno je u radove uloženo oko 220.000 eura. Investiciju su zajednički financirale Županijska uprava za ceste Bjelovarsko-bilogorske županije (70 posto) i Općina Končanica (30 posto).

Obnovljenu dionicu danas su obišli bjelovarsko-bilogorski župan Marko Marušić i načelnik općine Zlatko Bakunić, koji su tom prilikom najavili i drugu fazu radova.

Druga faza podrazumijeva obnovu preostalih 600 metara ove prometnice, a trebala bi biti izvedena krajem 2026. ili početkom 2027. godine, ovisno o vremenskim uvjetima.

Riječ je o nastavku modela sufinanciranja koji je već pokazao rezultate na više lokacija u središnjoj Hrvatskoj, a župan Marušić je istaknuo kako se upravo takva suradnja Županije s općinama i gradovima pokazala kao najbrži put do konkretnih rješenja u manjim sredinama.

Foto: BBŽ

Foto: BBŽ

Ovaj je projekt, kaže Marušić, primjer suradnje kakvu Županija želi provoditi i na drugim dionicama:

Župana Marušića dočekali su i mještani/Foto: BBŽ

Župana Marušića dočekali su i mještani/Foto: BBŽ

- Obnovili smo dionicu ceste u Imsovcu u dužini od 1600 metara, a druga faza slijedi bilo krajem ove ili početkom iduće godine. Zahvaljujem se načelniku Zlatku Bakuniću i njegovim suradnicima jer nam je cilj da i ova ruralna mjesta dobiju kvalitetnu prometnicu, ponajprije zbog sigurnosti sudionika u prometu, a zatim i zbog bolje povezanosti sa samom općinom i drugim mjestima. Mještani su ovo dugo čekali i drago mi je da smo uspjeli - izjavio je župan Marušić.

Druga faza obnove bit će gotova nakasnije do početka 2027. godine/Foto: BBŽ

Druga faza obnove bit će gotova nakasnije do početka 2027. godine/Foto: BBŽ

Podsjetio je i kako se ulaganja u infrastrukturu manjih sredina paralelno odvijaju i na drugim lokacijama, spomenuvši nedavne radove u Velikoj Trnovitici. Na području Bjelovarsko-bilogorske županije, naglasio je, postoji više od 800 kilometara županijskih cesta, a sustavno sufinanciranje s gradovima i općinama omogućuje da se svake godine u boljem stanju nađe što više kilometara, a posebno onih dionica koje su, prema njegovim riječima, bile u lošijem stanju.

Zahvalu na dosadašnjoj potpori uputio je i načelnik Općine Končanica Zlatko Bakunić:

Načelnik Općine Končanica Zlatko bakunić i župan Marko Marušić/Foto: BBŽ

Načelnik Općine Končanica Zlatko bakunić i župan Marko Marušić/Foto: BBŽ

- Drago mi je što je naš župan danas došao u Imsovac gdje smo zajednički sa Županijom i Županijskom upravom za ceste obnovili ovu dionicu prometnice. Projekt smo financirali u omjeru 70 posto ŽUC i 30 posto Općina. Preostalo nam je još 600 metara ceste koje ćemo obnoviti u drugoj fazi. Ovo je nastavak ulaganja u prometnu infrastrukturu jer smo prošle godine zajedno sufinancirali i obnovu prometnice Imsovac - Ilovski Klokočevac - rekao je načelnik Bakunić. 

Novi asfalt postavljen je u duljini od 1600 metara i to je prva faza radova/Foto: BBŽ

Novi asfalt postavljen je u duljini od 1600 metara i to je prva faza radova/Foto: BBŽ

Obnova imsovačke prometnice dio je šireg programa ulaganja u županijsku cestovnu mrežu, čiji je cilj podići razinu sigurnosti u prometu i kvalitetu života u ruralnim naseljima središnje Hrvatske.

Dobijte informaciju odmah, zapratite nas na Facebooku i TikToku!