Fotografija: Foto: Facebook

PONOS GRADA Grubišnopoljci pokrenuli akciju podrške svom paraolimpijcu Deniju Černiju

"Ja uvijek volim reći, kako bude, bit će. Ja ću se maksimalno potruditi, a tek ćemo vidjeti kamo će me to odvesti", poručio je Deni uoči odlaska u Pariz

GRUBIŠNO POLJE – Deni Černi iz Grubišnog Polja nalazi se trenutno na Paraolipijskim igrama gdje će sutra, 7. rujna, pokušati osvojiti medalju u bacanju kugle. Vratio se u Pariz, na isto mjesto gdje je prošle godine i ostvario plasman na najprestižnije sportsko natjecanje, osvojivši brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu.

Sam Deni uoči polaska kazao je kako će natjecanje biti teško, no i kako će dati svoj maksimum.

- Ja uvijek volim reći, kako bude, bit će. Ja ću se maksimalno potruditi, a tek ćemo vidjeti kamo će me to odvesti, poručio je Deni koji dnevno trenira po nekoliko sati.

Osim bacanja kugle, redovno trenira i u teretani, a kaže kako se za Paraolimpijske igre pripremao istim intenzitetom kao i za svako drugo veliko natjecanje.

Spontana podrška

Njegovu snagu, ali i skromnost jako dobro poznaju njegovi sugrađani koji su danas, spontano, krenuli u akciju davanja podrške. Među njima je i gradonačelnik Zlatko Mađeruh. Fotografije koje pristižu objavljuju članovi Udurge osoba s invaliditetom Grubišno Polje. Priključite se!

Deni, sretno! Navijamo na najjače!

Podsjetimo, Černi je nastupio i na Paraolimpijskim igrama u Tokiju, gdje je osvojio brončanu medalju.

Inače, jučer je pala i prva hrvatska medalja na Paraolimpijskim igrama Paris 2024!

Luka Baković osvojio je brončanu medalju u bacanju kugle F46 s hrvatskim rekordom 16.27m, u svojem debitantskom nastupu na paraolimpijskim igrama. Čestitamo.

Dobijte informaciju odmah, zapratite nas na Facebooku i TikToku!