Iza ovoga projekta stoji Bjelovarčanima već jako dobro poznata ekipa/Foto: Kino Klub Bjelovar
Mladi Bjelovarčani osnovali Kino Klub: ''Mi smo već snimali filmove, sada to želimo naučiti druge''
Glavni cilj kluba bit će usmjeren na starije osnovnoškolce i srednjoškolce za koje su pripremljene besplatne radionice koje će obuhvatiti različite dijelove filmskog procesa
Bjelovar je dobio novu udrugu posvećenu filmu i radu s mladima. Na predstavljanju Kino kluba Bjelovar njegovi pokretači Petar Klinac, Filip Štimac i Mate Pušić najavili su edukacije, radionice i buduće projekte kojima žele okupiti mlade zainteresirane za audiovizualno stvaralaštvo te im pružiti priliku za prve korake u filmskom svijetu.
Važna podrška
Ideja o osnivanju kluba proizašla je iz njihova višegodišnjeg rada na amaterskim filmovima, glazbenim spotovima i festivalima. Istaknuli su kako su prve ozbiljnije korake napravili još prije nekoliko godina tijekom rada na filmu ''Zapisivači: Pad'', kada su ih iznenadili velik odaziv i interes mladih. Ujedno su podsjetili na važnu podršku koju su im u dosadašnjem radu pružali roditelji, DOKUart i Bjelovarsko kazalište.
Glavni cilj kluba bit će usmjeren na starije osnovnoškolce i srednjoškolce. Za njih su pripremljene besplatne radionice koje će obuhvatiti različite dijelove filmskog procesa, od scenarija i snimanja do montaže i izrade filmskog plakata. Jedna od prvih aktivnosti bit će radionica rekreacije filmske scene pod vodstvom snimatelja Darija Haceka, a u program su uključeni i drugi stručnjaci iz područja filma.
Radionice i gostovanja
Uz radionice, planirana su i gostovanja poznatih filmskih autora, među kojima je već najavljeno predavanje redatelja Jure Pavlovića. Osnivači poručuju kako im je dugoročna želja proizvodnja vlastitih kratkih filmova i pokretanje festivala igranog filma u Bjelovaru. Podršku projektu dali su CUK Bjelovar i Udruga Impress, dok su financijsku pomoć osigurali Hrvatski audiovizualni centar i Grad Bjelovar.
Dobijte informaciju odmah, zapratite nas na Facebooku i TikToku!