Tijekom suđenja se ispostavilo da je žena nasamarila više muškaraca/Foto: Željko Šop/ CROPIX (ilustracija)

Foto: Željko Šop/ CROPIX (ilustracija)

NARUŠAVANJE MIRA

Dvije pijane žene napravile show u Garešnici: Uznemiravale susjede, psovale i vrijeđale policajce

Pijana 49-godišnjakinja je uhićena, a nakon saslušanja sud joj je rješenjem odredio zadržavanje u trajanju do 15 dana, nakon čega je predana u Zatvor u Zagrebu

Noćno narušavanje javnog reda i mira u jednoj stambenoj zgradi u Garešnici završilo je policijskim postupanjem, uporabom sredstava prisile i zadržavanjem 49-godišnjakinje u trajanju do 15 dana.

Kako je izvijestila Policijska uprava bjelovarsko-bilogorska, policijski službenici Policijske postaje Garešnica intervenirali su u noći 26. lipnja, u 2.44 sata, nakon dojave o narušavanju javnog reda i mira u stambenoj zgradi u Ulici 73. samostalne bojne u Garešnici.

Pokušala pobjeći

Dolaskom na mjesto događaja policija je utvrdila da su 49-godišnjakinja i 38-godišnjakinja, obje u vidno alkoholiziranom stanju, glasnom glazbom, bukom i galamom narušavale javni red i mir te ometale mir stanara.

Tijekom postupanja 49-godišnjakinja je vrijeđala i omalovažavala policijske službenike, upućujući im pogrdne riječi i psovke. Nakon što je upozorena da prestane s takvim ponašanjem te obaviještena da je zbog počinjenih prekršaja uhićena i da treba poći u službene prostorije policije, nastavila je s vrijeđanjem.

Osim toga, odbila je surađivati s policijom i počela se udaljavati s mjesta događaja. Oglušila se i na izdanu zapovijed da se zaustavi, zbog čega su policijski službenici nad njom uporabili sredstva prisile.

Prilikom postupanja prema 49-godišnjakinji, policijske službenike u obavljanju službene radnje ometala je i 38-godišnjakinja, pa su sredstva prisile uporabljena i nad njom.

Alkotestiranjem je kod 38-godišnjakinje utvrđena koncentracija alkohola u organizmu od 0,58 grama po kilogramu, dok je 49-godišnjakinja odbila alkotestiranje.

Iza rešetaka

Zbog počinjenih prekršaja iz Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira, 49-godišnjakinja je uhićena te je u žurnom prekršajnom postupku dovedena na nadležni Prekršajni odjel Općinskog suda u Bjelovaru. Nakon saslušanja sud joj je rješenjem odredio zadržavanje u trajanju do 15 dana, nakon čega je predana u Zatvor u Zagrebu.

Protiv 38-godišnjakinje policija će podnijeti optužni prijedlog zbog počinjenih prekršaja redovnim putem.

Dobijte informaciju odmah, zapratite nas na Facebooku TikToku!