Prijavite djecu na besplatne radionice mentalne aritmetike i folklora u Garešnici
kolumnist
komunalije
Vezane vijesti
Grad Garešnica prijavio se na Pilot projekt Javnog poziva jedinicama lokalne samouprave za sufinanciranje provedbe edukativnih, kulturnih i sportskih aktivnosti djece predškolske dobi i djece od I. do IV. razreda osnovne škole čime je osigurano sufinanciranje za provedbu edukativnih aktivnosti koje će se provoditi na području Grada Garešnice, a za roditelje će biti besplatne. Tako će od rujna u Garešnici biti dostupne besplatne radionice za djecu od 1. do 4. razreda osnovne škole – Superznalac i Folklor, piše KruGarešnica.info.
Kognitivni razvoj
Superznalac – mentalna aritmetika nastala je iz tradicionalne istočnjačke discipline, a danas je popularan i moderan edukacijski program, sve više prisutan i u zapadnom dijelu svijeta. Temelji se na upotrebi drevne računaljke abakus, čijom se vizualizacijom i simulacijom pokreta postiže izvanredno brzo računanje i razvoj kognitivnih vještina i sposobnosti djece već od malih nogu. Program se temelji na TBDP pristupu (Total Brain Development Program) i VAK metodi (Vizualno Auditivno Kinestetičko). Ciljevi su programa poticanje i razvijanje intelektualnih vještina i kognitivnih sposobnosti polaznika, počevši od ranog perioda života uz savladavanje rada na abakusu te savladavanje vještine mentalne aritmetike – računanja bez papira i olovke te bilo kojih drugih pomagala.
Kognitivni razvoj postiže se na zabavan i razigran način, radom koji se temelji na tri ključna aspekta: računanje abakusom, mentalna aritmetika i didaktičke igre. Upotrebom abakusa aktiviraju se obje moždane hemisfere, čime se postiže maksimalan intelektualni potencijal. Nakon savladavanja rada na abakusu, učenici su u stanju obavljati komplicirane računske operacije bez ikakvih pomagala, isključivo misaonim putem.
Profestori s iskustvom
Metodički okvir koji se koristi u radu, kombinacija je različitih metoda, vještina i stimulacija koje se koriste kako bi svako dijete u odnosu na svoje potencijale postiglo maksimum na putu razvoja svojih sposobnosti:
– razvoj pažnje, razmišljanja, koncentracije
– razvoj motoričkih sposobnosti kroz rad (grube i fine motorike)
– razvoj vizualizacije
– simultana upotreba obje hemisfere mozga kroz različite aktivnosti
– praktična primjena naučenih vještina kroz različite aktivnosti bliske djetetu
– kreativnost u radu kao glavni put razvoja sposobnosti
– logika, analiza i sinteza
– razvoj kapaciteta za akademska postignuća i prevencija problema i teškoća u učenju
– razvoj matematičkih sposobnosti
– brzo računanje
Izvoditelji aktivnosti su profesori, učitelji i odgojitelji s višegodišnjim iskustvom. Programe je odobrilo nadležno Ministarstvo i imaju pozitivno mišljenje Agencije za odgoj i obrazovanje. Također, program je metodološki, znanstveno i pedagoški pažljivo osmišljen i strukturiran, tako da maksimalno potiče razvoj djeteta u periodu najintenzivnijeg razvoja mozga koji je najvažniji temelj za kasnija postignuća u životu. Predviđeno trajanje radionica je od rujna 2024. godine do lipnja 2025. godine. Lokacija održavanja bila bi prostorija u Osnovnoj školi Garešnica ili dvorana Hrvatskog doma.
Kulturne aktivnosti
Osim toga, predviđeno je i održavanje radionica iz područja folklornog fitnesa, plesne radionice, učenje pjevanja pri kojima djeca razvijaju sva svoja osjetila, kao i psihomotoričke sposobnosti. Izvoditelj aktivnosti bio bi profesionalni plesač i pjevač koji je ujedno i član Ansambla LADO. Predviđeno je održavanje radionica jednom tjedno u razdoblju od rujna 2024. godine do lipnja 2025. godine. Lokacija održavanja je dvorana Hrvatskog doma.
Mole se zainteresirani roditelji da što prije upišu svoju djecu u Osnovnoj školi Garešnica, jave razredniku/razrednici ili pozivom na telefon Poduzetničkog centra. Prednost pri upisu imaju djeca 3. i 4. razreda OŠ. Za dodatne informacije možete se obratiti u Poduzetnički centar Garešnica mailom na info@pc-garesnica.hr ili na telefon 043/214-416, piše KruGarešnica.info.
Dobijte informaciju odmah, zapratite nas na Facebooku i TikToku!