Fotografija: Foto: Hrvatski paraatletski savez

Deni Černi iz Grubišnog Polja osvojio srebro na Paraolimpijskim igrama u Parizu!

Černi se natjecao u bacanju kugle, a njegov hitac od čak 12,18 metara bio drugi najbolji rezultat te mu je donio medalju

Deni Černi iz Grubišnog Polja na Paraolimpijskim igrama u Parizu osvojio je srebrnu medalju u bacanju kugle! Černi je kuglu bacio 12,18 metara i tako zaslužio mjesto na postolju i podizanje hrvatske zastave u Parizu. Da stvari budu još bolje, taj je rezultat i njegovo novi osobni rekord!

Uoči odlaska u Pariz bio je najavio da će natjecanje biti teško, ali i da će dati svoj maksimum, a tako je na kraju i bilo.

- Ja uvijek volim reći, kako bude, bit će. Ja ću se maksimalno potruditi, a tek ćemo vidjeti kamo će me to odvesti - poručio je Deni koji je svakog dana trenirao po nekoliko sati.

Paraolimpijac je cijelo vrijeme imao veliku podršku svog Grubišnog Polja, a ona je dosegla vrhunac posljednja dva dana kada se zahuktala kampanja podrške Černiju na društvenim mrežama. Ne sumnjamo da će i doček biti za pamćenje.

Dobijte informaciju odmah, zapratite nas na Facebooku i TikToku!