Fotografija: Foto: Sportske igre mladih

Daruvarske odbojkašice donijele kući broncu s državne završnice Plazma sportskih igara mladih

Osim toga, muška ekipa u suradnji s ekipom OK Sisak pod vodstvom trenerice Katarine Pranjić, zauzela je sjajno četvrto mjesto

Daruvarske odbojkašice i odbojkaši ostvarili su sjajne rezultate na državnoj završnici Plazma Sportskih igara mladih koje su se od 23. do 25. srpnja održavale u Rijeci.

Natjecanja su započela turnirom u odbojci na pijesku, koji se održao od 20. do 22. srpnja. Na državnoj završnici u odbojci na pijesku Daruvar su predstavljali Toni Brletić i Leon Juhas. Iako nisu osvojili medalju, sam plasman na državno natjecanje već je veliki uspjeh.

Leon Juhas i Toni Brletić predstavljali su Daruvar u odbojci na pijesku/Foto: Sportske igre mladih

Mlade odbojkašice (2009. godište i mlađe), pod vodstvom trenera Staše Bartoša, osvojile su treće mjesto, donijevši brončanu medalju svom gradu.

Daruvarske odbojkašice osvojile su sjajno treće mjesto/Foto: Sportske igre mladih

Muška ekipa (2009. godište), u suradnji s ekipom OK Sisak pod vodstvom trenerice Katarine Pranjić, zauzela je četvrto mjesto. U napetom meču protiv OK Split, rezultat je bio tijesan (2:1), čime su naši dečki također postigli zapažen uspjeh.

Trenerica Katarina Pranjić sa svojom ekipom u kojoj su bili igrači iz Daruvara i Siska/Foto: Sportske igre mladih

Daruvarske odbojkašice i odbojkaši do Rijeke su došli vlakom i bili smješteni u Studentskom domu na Trsatu, u neposrednoj blizini dvorane Mladosti, gdje su se održavala natjecanja. Svi finalisti imali su priliku u Rijeci tri dana potpuno besplatno uživati u druženju, kupanju i sportskim natjecanjima sa svojim vršnjacima iz cijele Hrvatske, i na najljepši način predstavili su boje svog grada i županije. Ovo iskustvo pružilo im je ne samo priliku za sportsko natjecanje, već i za stvaranje nezaboravnih uspomena i novih prijateljstava.

Mlade odbojkašice i odbojkaši do Rijeke su putovali vlakom/Foto: OK Daruvar

- Oduševljeni smo organizacijom Plazma Sportskih igara mladih. Sve je bilo odlično organizirano, od putovanja vlakom i prijevoza do smještaja u studentskom domu te osiguranih tri obroka dnevno. Bila nam je čast predstavljati naš grad na ovako prestižnom natjecanju - kaže trenerica i voditeljica Katarina Pranjić dodajući kako ovo nije prvi put da su daruvarske odbojkašice i odbojkaši sudjelovali na Plazma Sportskim igrama mladih.

Trenerica Katarina Pranjić/Foto: Sportske igre mladih

Daruvarske odbojkašice na zagrijavanju/Foto: Sportske igre mladih

Naime, u posljednje tri godine daruvarski su sportaši ostvarili zapažene rezultate: 2021. godine muška odbojkaška ekipa osvojila je treće mjesto, 2022. godine odbojkašice su također osvojile treće mjesto, dok su u 2023. godini dečki osvojili prvo mjesto na državnom natjecanju u odbojci na pijesku, čime su izborili međunarodnu završnicu.

Ekipe koje su osvojile prva tri mjesta u dvoranskoj odbojci/Foto: Sportske igre mladih

- Ovi kontinuirani uspjesi potvrđuju trud i predanost naših sportaša i njihovih trenera, kojima smo neizmjerno zahvalni za njihov rad i posvećenost. A sada se idemo malo odmoriti do početka nove sezone - poručila je na kraju Katarina Pranjić.

Dobijte informaciju odmah, zapratite nas na Facebooku i TikToku!