

Foto: MojPortal/Predrag Uskoković/Grad Daruvar






Jubilarni 20. Daruvarski cvjetni sajam: "Stiže nam 17 cvjećara i 61 izlagač, i to iz cijele zemlje!"
"Na sajmu sudjeluju i oni koji već tradicionalno iz godine u godinu dolaze u Daruvar, ali i novi izlagači, što potvrđuje da se o daruvarskom sajmu priča i na drugim manifestacijama diljem Hrvatske", kažu organizatori
Još je tri dana ostalo do jubilarnog, 20. Daruvarskog cvjetnog sajma. Kako smo ranije najavljivali, omiljena jesenska manifestacija održat će se 18. listopada, od 9 do 15 sati u Julijevom parku Daruvarskih toplica.
Organizator, Turistička zajednica Daruvar-Papuk u suradnji s Gradom Daruvarom i Daruvarskim toplicama, priprema pravo cvjetno događanje koje već godinama veseli kako Daruvačane, tako i sve brojnije goste koji za vrijeme održavanja sajma rado posjete najljepši mali kontinentalni grad u zemlji.
Izlagači iz cijele središnje Hrvatske
Svi oni uživaju u raznolikoj ponudi izlagača, šarenilu jesenskog cvijeća te mirisima domaćih proizvoda.
Više o detaljima, izlagačima i svemu onome što su pripremili za ovu godinu i jubile, kazala nam je Ivana Plažanin Vuković, direktorica TZ-a Daruvar-Papuk.
- Na 20. po redu Daruvarskom cvjetnom sajmu sudjeluje 17 cvjećara i čak 61 izlagač na štandovima iz različitih dijelova Hrvatske.
Posjetitelji tako imaju priliku uživati u bogatoj ponudi cvijeća, cvjetnih sadnica, ukrasnog bilja i grmlja, sadnica voćaka, egzotičnog bilja, kaktusa, biljnih terarija, trajnica, začinskog bilja, sukulenata i krizantema. Među sudionicima su cvjećari iz Kutine, Požege, Slavonskog Broda, Zagreba, Bjelovara, Ludbrega, Grubišnog Polja, Velike Ludine, Mihaljevaca, Petrinje, Garešnice i, naravno, iz samog Daruvara, kaže nam Plažanin Vuković.
Kako ističe, na sajmu sudjeluju i oni koji već tradicionalno iz godine u godinu dolaze u Daruvar, ali i novi izlagači, što potvrđuje da se o daruvarskom sajmu priča i na drugim manifestacijama diljem Hrvatske.
Zajednica tehničke kulture Daruvar
Velik je i interes udruga, ustanova, obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava i domaćih radinosti koji su se prijavili za sudjelovanje. Izlagači dolaze iz Novske, Bjelovara, Brestovca, Osijeka, Sirača, Nove Gradiške, Zagreba, Slavonskog Broda, Nedelišća, Iloka, Kutine, Pakraca, Virovitice, Požege, Tenje, Petrinje, Velike, Prekopakre, Sladojevaca, Lipika, Ratkovića, Nove Rače, Valpova te, naravno, iz Daruvara.
- Ovogodišnji sajam dodatno je obogaćen sudjelovanjem Zajednice tehničke kulture Daruvar, koja u sklopu manifestacije obilježava Tjedan tehničke kulture. Na jedanaest štandova, smještenih kod Ivanovog vrela, posjetitelji mogu vidjeti prezentacije škola i udruga iz područja tehničke kulture. Program se održava od 9 do 12 sati, a organizatori pozivaju sve da ih posjete i upoznaju se s njihovim radom.
Tijekom sajma posjetiteljima se preporučuje i obilazak Osjetilnog vrta Daruvarskih toplica, koji se nalazi na južnom ulazu u Julijev park, uz povijesnu Švicarsku vilu. Riječ je o novootvorenom, inovativnom prostoru koji potiče neposredan kontakt s prirodom kroz svih pet osjetila – dodir, miris, sluh, vid i okus.
Glazba i hrana
Akustična svirka Šargač & Novosel & Mik od 10 do 13 sati dodatno će pak, svima uljepšati jesenski ugođaj u parku.
Za potpuni doživljaj tu je i posebna gastro ponuda u restoranu Terasa Daruvarskih toplica – punjeni svinjski kare s povrćem u hamburgeru, rižoto od buče i svježa miješana salata po cijeni od 12 eura. Dakako, naglasak je na sezonskim jesenskim okusima i domaćim delicijama.
Bogatim programom i sve većim brojem izlagača, Daruvar je i ove godine dokazao da njeguje tradiciju, zajedništvo i ljubav prema prirodi. 20. Daruvarski cvjetni sajam još je jedna potvrda da ovaj grad doista zaslužuje svoj naslov – grad cvijeća i dobrih ljudi.
Dobijte informaciju odmah, zapratite nas na Facebooku i TikToku!



