Foto: Predrag Uskoković/Grad Daruvar

Novogodišnji koncert tradicija je već deset godina koju profesor Danijel Rajković, koji je ravnao koncertom, opisuje kao "mali Beč u Daruvaru"/Foto: Predrag Uskoković/Grad Daruvar

VELIKI FOTOIZVJEŠTAJ

Daruvarski puhački orkestar napunio kino: "Slušali su se hitovi iz Pink Panthera i James Bonda"

Tradicionalni Novogodišnji koncert orkestra uvijek je izuzetno posjećen, a ove je godine bio posvećen filmskim klasicima

I ove je godine daruvarski Gradski puhački orkestar izmamio građane iz svojih domova i napunio kinodvoranu daruvarskog Pučkog otvorenog učilišta. 

Novogodišnji koncert tradicija je već deset godina koju profesor Danijel Rajković, koji je ravnao koncertom, opisuje kao "mali Beč u Daruvaru", referirajući se na najveći i najpoznatiji novogodišnji koncert na svijetu, onaj Bečke filharmonije. 

Poveznica nije nedostajalo, jer je i ovaj koncert, baš kao i bečki, završio slavnim Straussovim Radetzky maršem, inače jedinom skladbom klasične glazbe tijekom koje je dozvoljeno, štoviše poželjno pljeskom davati ritam. 

No, za razliku od prethodnih godina orkestar pod ravnanjem prof. Rajkovića nije previše pozoronosti pridavao prigodnim blagdanskim pjesmama. Tradicija je da se svake godine izvode hitovi filmskih klasika, uvijek vezani uz obljetnicu nekog filma. Tako je tema ove godine bila velika obljetnica, šest desetljeća dva kultna filma - Pink Panthera i Goldfingera iz serijala James Bond. 

Dobijte informaciju odmah, zapratite nas na Facebooku!