Foto: TZ Sjeverna Moslavina
Nakon slavlja osmaša oštećena imovina u Garešnici: ''Veselje nije opravdanje za vandalizam''
Podsjetimo, nedavno je, za vrijeme međunarodnog sportskog natjecanja, u Garešnici dogodio sličan slučaj o kojem smo pisali na portalu
Nakon proslave završetka školske godine i okupljanja osmaša ponovno je došlo do oštećivanja javne imovine u Garešnici, točnije informativnih tabli kod Ilove, izvijestili su iz Turističke zajednice Sjeverna Moslavina. Kako navode, o svemu ih je obavijestio jedan sugrađanin, a slučaj je prijavljen policiji.
Neodgovorno ponašanje
Iz Turističke zajednice ističu kako razumiju i podržavaju veselje mladih povodom završetka jednog važnog životnog razdoblja. Završetak osnovne škole za mnoge je učenike velik i emotivan trenutak, no poručuju kako slavlje ne smije prijeći granicu odgovornog ponašanja.
- Razumijemo i podržavamo veselje mladih povodom završetka jednog važnog životnog razdoblja, no takvo slavlje ne smije biti opravdanje za uništavanje zajedničke imovine i neodgovorno ponašanje – poručuju iz Turističke zajednice Sjeverna Moslavina.
Slučaj je prijavljen policiji, koja će poduzeti daljnje radnje kako bi se utvrdile odgovorne osobe. Nakon toga, dodaju, slijedi postupanje u skladu sa zakonskim propisima.
Iz Turističke zajednice pozivaju građane da i ubuduće prijave svako uništavanje imovine, neprimjereno ponašanje ili nepropisno odlaganje otpada nadležnim službama. Takve prijave, ističu, važne su kako bi se javni prostori zaštitili i kako bi se spriječilo ponavljanje sličnih situacija.
Novi slučaj
- Čuvajmo zajedno naš grad i javne prostore jer oni pripadaju svima nama, a troškove sanacije i popravaka u konačnici snosi cijela zajednica – naglašavaju iz Turističke zajednice.
Ujedno su zahvalili svima koji svojim odgovornim ponašanjem doprinose urednijem, ljepšem i sigurnijem okruženju za život.
Podsjetimo, nedavno je, za vrijeme međunarodnog sportskog natjecanja, u Garešnici dogodio sličan slučaj o kojem smo pisali OVDJE. Tada je mladi natjecatelj iz Srbije oštetio novu klupu u središtu Garešnice zbog čega su se svim građanima ispričali iz Savate kluba ''Šan'' koji je organizirao spomenuto natjecanje.
Dobijte informaciju odmah, zapratite nas na Facebooku i TikToku!