Foto: Privatni album

Foto: Privatni album

LIJEPA GESTA

NK Dinamo Dežanovac kod ministra Anušića: "Mladi koji čuvaju uspomenu na branitelje imaju našu podršku"

''Ministar Anušić bio je pozvan na naše nedavno okupljanje u Dežanovcu, međutim u zadnji trenutak njegov je dolazak bio spriječen jer je morao ići u inozemstvo'', pojašnjava Niko Ilinović

Predsjednika Nogometnog kluba Dinamo iz Dežanovca Niku Ilinovića primio je potpredsjednik Vlade i ministar obrane Republike Hrvatske Ivan Anušić. Susret je uslijedio nakon nedavnog velikog okupljanja hrvatskih branitelja u Dežanovcu, koje je na stadionu NK Dinamo Dežanovac okupilo branitelje iz četiri županije, brojne udruge, mještane i prijatelje, a koje je inicirao upravo dežanovački nogometni klub.

Važno okupljanje

Podsjetimo, na stadionu NK Dinamo Dežanovac u subotu, 6. lipnja, održano je veliko okupljanje hrvatskih branitelja iz četiri županije, o čemu smo pisali OVDJE. Kroz stadion je toga dana prošlo oko 400 ljudi, među njima oko 300 branitelja iz približno 160 udruga. Središnji trenutak svečanosti bilo je otkrivanje spomen-ploče nekadašnjem igraču NK Dinamo i poginulom hrvatskom branitelju Mirku Perešu.

- Ministar Anušić bio je pozvan na naše okupljanje, međutim u zadnji trenutak njegov je dolazak bio spriječen jer je morao ići u inozemstvo - pojašnjava Niko Ilinović.

No, poziv i namjera domaćina nisu ostali nezamijećeni. Nakon što je događaj u Dežanovcu održan, iz kabineta ministra Anušića javili su se Ilinoviću i pozvali ga na prijem kako bi osobno ministru mogao uručiti dar pripremljen za tu prigodu.

- Riječ je o posebnim figuricama visokima oko 20 centimetara, izrađenima u čast ministrima Anušiću i Medvedu, kao znak zahvalnosti za njihov doprinos Domovinskom ratu, hrvatskim braniteljima, Ministarstvu obrane i Ministarstvu hrvatskih branitelja. To je bilo poslano na adresu ministarstva, a nakon što je događaj prošao, zvali su me iz kabineta ministra Anušića i pitali želim li dar uručiti osobno ministru. Tako sam otišao na prijem - kaže Ilinović.

Priznanje mladima

Za njega taj susret, otkriva nam, nije bio samo protokolaran. Kako ističe, doživio ga je i kao priznanje svemu onome što su mladi ljudi okupljeni oko NK Dinamo Dežanovac učinili kako bi odali počast braniteljima i podsjetili na povijest koja se ne smije zaboraviti.

- Išao sam uručiti ono što je napravljeno povodom okupljanja, ali i, ajmo reći, primiti zahvalu za ono što mi mladi radimo za naše branitelje. Ono što smo učinili, trebamo nastaviti činiti i u budućnosti - zaključuje Ilinović.

Dežanovčanima je na ovoj gesti ministar Anušić zahvalio i putem društvenih mreža.

- Ministarstvo obrane RH uvijek će podupirati projekte koji čuvaju naslijeđe svih hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata kao što brinemo i o modernizaciji i opremanju pobjedničke Hrvatske vojske - koju su devedesetih godina stvarali upravo hrvatski branitelji.

Kao što su branitelji u nametnutom ratu Hrvatskoj branili i obranili našu zemlju, tako Hrvatska vojska danas brine o sigurnosti hrvatskog naroda - štiteći naše kopno, more i nebo. Hrvatska vojska obučava i brine o sigurnosti i svih naših ročnika koji prolaze temeljno vojno osposobljavanje kako bi u svim kriznim situacijama ti mladi ljudi znali reagirati i zaštiti sebe i svoje najbliže. Zahvaljujem i na plaketi koju su mi uručili iz Dežanovca - poručio je ministar na svojoj službenoj Facebook stranici.

Dobijte informaciju odmah, zapratite nas na Facebooku TikToku!